dizeler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Baymak E03 Hatası Nedir? Nasıl Çözülür?

Baymak E03 Hatası Nedir? Nasıl Çözülür?

Kış aylarında ısınmanıza engel olacak arızalar nedeniyle Baymak E03 hatası ile karşılaşmanız halinde evinizde kendi çabanızla çözüm imkanı söz konusu olabilir.

dizeler dizeler - - 3 dk okuma süresi
130 0
Baymak E03 Hatası Nedir?

Kış aylarının gelmesi ile birlikte kombi hataları ile karşımıza çıkan Baymak E03 hatası nedir araştırma konusudur.

Kombi hataları ısınmanın önüne geçmektedir. Hatadan dolayı çalışamayan kombi neticesinde sorunu gidermek için atılan adımlardan  birisi neden kaynaklandığı olmaktadır. Bu aşamada hatalar kombi markası ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Baymak kullanıcılarının ise karşılaştığı hatalardan biri E03 hatası olmaktadır. Yaşam sorunlar kadar çözüm imkanlarına sahiptir.

Son model kombilerde hata kodları aynıdır. Bu sayede hangi model olursa olsun hatanın neden kaynaklandığı anlaşılmaktadır. Ancak Baymak kullanıcısıysanız bu aşamada E3 hatası nasıl çözülür başlıca uluşmanız gereken bilgidir.

Baymak E03 Hatasının Sebepleri

Baymak E03 Hatası Nedir?
Baymak E03 Hatası Nedir?

En çok kullanılan kombi markası olan Baymak sizlere hızlı çözümler sunmaktadır. Bu aşamada yanlış kullanım nedeniyle oluşan hatalardan bahsetmek mümkündür. Yanlış olarak kullanılma nedeninin ortadan kaldırılması sorunu hızlı çözer. Böylelikle verimli çalışan kombiniz sayesinde daha iyi ısınma söz konusu olmaktadır. Baymak E03 hatası en sık rastlanılan bir durumdur. Bunun sebepleri ise şunlardır;

  • Hermenek tipi kombiniz varsa ana kart arızası ya da prosetat arızası nedeniyle bu kod görülmektedir.
  • Bacalı tipte bir kombiniz bulunuyorsa bu aşamada baca sensörüne bağlı çıkmaktadır. Bunun yanında anakart arızası bu tip kombilerde de görülebilir.
  • Yoğuşmalı kombilerden kullanıyorsanız bu aşamada ana kart yada fan arızası nedeniyle E03 hatası ortaya çıkmaktadır.

Baymak E03 Hatası Nasıl Çözülür?

E03 hatasının çözümünde ise atmanız gereken ilk adım kombinizin elektrik tesisatının komple kesilerek bir süre bekledikten sonra tekrar çalıştırmaktır. Genel itibarla resetlenen kombi tekrar çalışmaya başlar.

Son zamanlarda moda kombiler yoğuşmalı olanlardır. Bu kombiler daha ekonomik yakıt tasarrufu ile yüksek verim üzerine çalışmaktadır. Bu anlamda resetlenen kombi ile sorun çözülür. Ancak ana kart arızası olması halinde bu durumun çözülmesi için yapmanız gereken Baymak servisi çağırmak olacaktır.

Kış aylarında kombi arızalarının sıklığı nedeniyle servisle çok yoğun olarak çalışmaktadır. Bu sebeple kış ayları öncesi kombi bakımı ile birlikte muhtemel arızalarınızın önüne geçebilirsiniz. Zira soğuk mevsimlerde geç saatlerde yaşanılacak arızalar nedeniyle mağdur olma durumunuz ortaya çıkabilir.

Maskülen Ne Demek?

Stok Takibi Neden Önemli?

Gece Öksürük Nasıl Durdurulur?

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir