Otobüs Yolculuğuna Zam Üstüne Zam Geldi, Bilet Fiyatları Uçtu

Otobüs Yolculuğuna Zam Üstüne Zam Geldi, Bilet Fiyatları Uçtu
Yayınlama: 03.04.2024
9
A+
A-

Ramazan Bayramına az bir süre kala memleketine gitmek isteyenleri sürpriz otobüs bileti fiyatları bekliyor. Bilet bulabilme amacıyla şimdiden yer ayırtan vatandaşlar yapılan zamlara tepki gösterdi.

Otobüs bileti fiyatları için yeni duyuru Federasyon Başkanından geldi. Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Yıldırım otobüs bileti için yüzde 20 daha fazla ödeme yapılacağını açıkladı.

Yerel seçimlerde oy kullanmak için şehirlerarası seyahatlerin artış göstermesi sektörü sevindirirken Ramazan Bayramı ile bu durum taçlandı. Ancak bayram tatilini evinde ailesi ile geçirmek isteyen ve seyahat planı olanları sürpriz bilet zammı karşıladı. Memleketinde oy kullanmaya giden vatandaşlar aradaki süreyi birleştirmeyi tercih etti.  Ancak dönüş için yüklü miktarda otobüs bileti fiyatları ile karşılaşan vatandaşlar isyan etti. Para dünyası yapılan zamlar sonrası haberler ile gündem oldu.

Otobüs Biletine Yüzde 20 Artış

Antalya’dan Kütahya’ya 350 TL ile bilet alan vatandaşlar dönüş için 500 ile 600 TL arasında fiyat ödemek zorunda kaldı. Bu fiyatların Ramazan Bayramında daha da artacağına dair açıklama ise Federasyondan geldi. Federasyon Başkanı Yıldırım yaptığı açıklamada bilet fiyatlarına yüzde 20 daha fazla ödeneceğini belirtti.

Bilet fiyatlarındaki artış vatandaşları durdurmadı. Zira yapılan seferler bayram tatili boyunca doldu. Biletlerin tükendiği haberlerinin ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı konuya ilişkin olarak çalışma başlattı. Yolcuların taşınmasında geçici düzenleme ile kolaylıkların sağlanması gündeme getirildi. Yeni düzenleme ise bayram tatili boyunca devam edecek.

Tatilin 9 güne çıkarılmasının ardından gidiş ve dönüş zamanlarında trafikte yoğunluk yaşanacak. Bu durumda herkesin dikkatli olması gerektiğini belirten Başkan Yıldırım, sürücülerin uykusuz, yorgun olarak yola çıkmamasını tavsiye etti. Bununla birlikte emniyet kemerinin takılması zorunluluğunu da hatırlattı.

Bayramda otobüs bileti için;

        Osmaniye Ankara 600 TL

        İstanbul Antalya 950 – 1150 TL

        Ankara – Antalya 450 – 780 TL

Arasında ücret vatandaşları bekliyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.