Bakan Vedat Işıkhan Açıkladı. Emeklilere Özel İndirimler Geliyor.

Bakan Vedat Işıkhan Açıkladı. Emeklilere Özel İndirimler Geliyor.
Yayınlama: 26.03.2024
Düzenleme: 26.03.2024 06:32
0
A+
A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan emeklilere yönelik olarak Kırşehir’de yaptığı konuşmada özel indirimler geliyor dedi.

Bakan Vedat Işıkhan emeklilere müjdeyi Kırşehir’den verdi. Burada yaptığı konuşmada % 4,5 ile Türkiye ekonomisinin AB ülkeleri arasında en çok büyüyen ülke olduğunu söyledi. Dolar bazında ele alındığında Türkiye ekonomisinin ilk kez 1 trilyon doları aştığını belirtti.

Kişi başı gelir 13 bin 110 dolar oldu. Böylelikle en yüksek seviyesini gördü. 2023 yılının iş gücü verilerinin açıklanması ile rakamların netlik kazandığını söyleyen Bakan Işıkhan işsizlik oranının ise bir önceki yıla göre azaldığını söyledi.

Emeklilere Özel İndirim Kampanyaları Kamuoyuyla Paylaşılacak

Bakan Işıkhan yaptığı açıklamada emeklilere de yer verdi. Kamu bankaları aracılığıyla banka promosyon ödemelerini hatırlatan Işıkhan, hak sahibi kişilerin ödemelerinin iki katına çıktığını söyledi. Bayram ikramiyelerinin de bayram öncesinde ödeneceğini belirten Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ikramiyelerin 2-5 Nisan tarihleri arasında yatırılacağını duyurdu.

Emekliler yılı olarak birçok faaliyeti hayata geçirdiklerini söyleyen Vedat Işıkhan aynı zamanda Tarım Kredi Kooperatiflerinde, PTT AVM başta olmak üzere Türk Hava Yolları, TCDD, Telefon operatörleri, PTT kargo, sinema ve tiyatrolarda emeklilere özel kampanyalar başlatacaklarını duyurdu.

Yapılan kampanyaya zincir marketleri de dahil edeceklerini söyleyen Bakan Işıkhan, emeklimize özel indirimler sağlayacağız. Belediyeler Birliği ile yapılacak çalışma ile kültür turlarının ücretsiz yapılmasına olanak vereceğiz. Bu gibi kampanya ve gelişmeleri emeklilerimizle ve kamuoyuyla paylaşacağız diye sözlerine ekledi.

Bedava Doğalgaz Desteği Devam Ediyor mu? Ne Zaman Bitecek?

Emeklinin Gözü Banka Hesabında

Ev Kadınlarına Prim Desteğini Bakan Işıkhan Açıkladı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.