dizeler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Totem Çocukluk Kaderini Konu Alan Umut Dolu Bir Film

Totem Çocukluk Kaderini Konu Alan Umut Dolu Bir Film

dizeler dizeler - - 4 dk okuma süresi
120 0
Totem Çocukluk Kaderini Konu Alan Umut Dolu Bir Film

Babasını kaybeden 7 yaşındaki Sol ile Totem çocukluk kaderini konu alan umut dolu bir film olarak izleyicinin beğenisine sunuldu.

Yetişkin birey olarak çocukların acıları hakkında ne kadar bilgiye sahibiz. Dudaklarımızı hareket ettiren dil ve sembol ile gelenekler ve ritüellerin yanında adet ve geleneklere sahibiz. Bireysel olarak sevdiğimiz birini kaybettiğimizde birçok acı yaşıyoruz. Ancak küçük çocuklar birisini kaybettiğinde tam olarak ne hissediyorlar?

Tüm dünyada yaşanılanlar ve sonrasında hissedilenler ile ilgili olarak psikologlar her şeyi bildiklerini iddia edebilir. Ancak bu duyguları net olarak ortaya koyacak bir insani duygunun olması mümkün değildir. Bu duygular eşliğinde Meksikalı film yapımcısı Lila Avilés kendisinin yazıp yönettiği Totem bir kişiye odaklanarak insan duygularını araştırıyor. Bu kişi ise 7 yaşındaki Sol. Filmde Sol’a Naíma Sentíes hayat veriyor.

Totem Filmi Konusu

Tona Sol’un babasıdır. Kanser hastasıdır. Bu sebeple hayatını kaybeder. Bu kayıp sonrası ise Sol’un duyguları beyaz perdeye yansıtılmıştır.

Totem Çocukluk Kaderini Konu Alan Umut Dolu Bir Film
Totem Çocukluk Kaderini Konu Alan Umut Dolu Bir Film

Sol filmde babası için parti düzenleyecektir ve bu konuda çok heyecanlıdır. Annesi Lucia ile birlikte gökkuşağı renklerine sahip palyaço peruğu ve operatik dudaklı bir sürpriz hazırlarlar. Filmin henüz başında Sol bayanlara ait tuvalete girer.. Burada kandısı ritüeller üzerinde bağ kurur ve birlikte kahkaha atarlar.

Avilés’in ikinci uzun metrajlı filmi olan Tótem 7 yaşında birinin duygularına ve yaşamına odaklanıyor. Filmde onu izleyerek hakkında çok bilgi ediniyorsunuz. Ancak etrafında bulunan yetişkinler sürekli gevezelik yapar. Bazen çocuklar yetişkinlerin söylediklerini özümseyip onlarla mücadele eder, bazen de onları görmezden gelirler. Hatta çocuklar hiç dinlenmez. Ancak babasının işe aldığı hemşire Cruz bu aşamada devreye girer.

Cruz babasının sevdiğini şüphe etmeye başlayan Sol’u dinlemeye zaman ayırır. Bu durum onun sevgisini göstermektedir. Böylelikle diğerlerinden ayrılır.

Avilés, ikinci uzun metrajlı filminde aile hayatını, içine kapılmış insanların isteklerine ve ihtiyaçlarına göre daralan ve genişleyen bir tür ağ olarak izleyiciye sunuyor. Sol yaklaştığını bildiği, şekilsiz ve dolayısıyla daha da dehşet verici bir olayı anlamaya çabalıyor. Ancak Tótem umutsuz değil, aksine çok daha umut dolu. Yaşayan dünyayı kucaklayan bir ressam olan Tona sağlam bir temel atmıştır.

Dr. Sadık Ahmet Kimdir? Trafik Kazası, Filmi, Yaşamı

Kızıl Goncalar Hangi Kanalda Yayınlanacak

No Way Up Çıkış Yok Filminin Konusu,

Hayvan Krallığı Filmi Konusu –

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir