dizeler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Vergi Tahsilat Performansını Artırdıklarını Açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Vergi Tahsilat Performansını Artırdıklarını Açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek gelirler ile vergi tahsilatında performans artırımı yaptıklarını açıkladı.

dizeler dizeler - - 2 dk okuma süresi
82 0
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Vergi Tahsilat Performansını Artırdıklarını Açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek gelirler ile vergi tahsilatında performans artırımı yaptıklarını açıkladı. Vergi borcu olanlara taksitlendirme imkanı sağladıklarını açıklayan Şimşek böylelikle oranın yükseldiğini belirtti.

Bakan Mehmet Şimşek Vergi gelirleri ile tahsilat oranları hakkında açıklama yaptı. Geçtiğimiz yıla göre 3,2 puan artan tahsilat oranı yüzde 92,7’ye yükseldiğini belirten Bakan Şimşek borcunu ödeyemeyenler için taksitlendirme yaptıklarını belirtti.

Vergi borcunu ödeyemeyenlere yasal mevzuatlar çerçevesinde taksitlendirme yapıldığına dikkatleri çeken Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek açıklamalarına devam etti. Geçtiğimiz yıl bütçesinin bu sayede beklenilenden çok daha iyi gelir elde ettiğini belirtti. 2023 yılında artırılan performans sayesinde vergi tahsilatındaki performans üst seviyelere kadar çıktı.

Vergi Tahsilat Performansı Artırıldı

2002 yılında vergi tahsilatı oranının yüzde 89,5 olduğunu belirten Bakan Şimşek bu oranın 2023 yılında 92,7’ye yükseldiğini söyledi. Böylelikle bir önceki yıla göre yüzde 3,2 puan performans artırılmış oldu.

Hazine ve Maliye Bakanı sosyal medya hesabından vergi tahsilatlarına yönelik olarak açıklamalar yaptı. Vergi alacaklarının tahsilatında atılan adımlar ile tahakkukların performansının iyileştirildiğini söyleyen Bakan Şimşek % 3,2 oranında artışın sağlandığını belirtti. Özellikle borçluların hukuki sonuçları ile bilgilendirme yapılmasının sağlandığını belirten Bakan Şimşek bu sonuçlar ile tahsilatların artırıldığını dile getirdi.

Özellikle vergi borcunu ödemekte zorlanan gerçek ve tüzel kişilikler için tahsilatın yapılması için taksitlendirmeler ile performans artırımı oldu. Yasal mevzuatların elverdiği şekliyle borçların taksitlendirilmesi sayesinde vergi tahakkukunda performans artırılmış oldu.

Gerçek Altın Nasıl Anlaşılır? Altın Testi Nasıl Yapılır?

Dolardaki Hareketler Kısa Vadede Para Kazandırır mı?

2024 İşsizlik Maaşı Ne Kadar Oldu?

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir